NOP-ów przecież nie ma

Czasami poczytuję sobie inne blogi. Ostatnio blog szczepienie.info opisał zgon 4-letniego dziecka 5 dni po sczepieniu, zakwalifikowany przez PZH jako zgon niezwiązany ze szczepieniem. Wiecie ile w 2014 zmarło 4-latków w Polsce? 44. A ile było szczepionych, biorąc pod uwagę, że wtedy nie wypada żadna dawka szczepienia? Powtarzaj teraz rodzicu, zgon tego dziecka nie był […]

Autyzm a szczepienia

Kiedyś koleżanka powiedziała mi, że jej syn miał pierwsze objawy autyzmu po szczepieniu. Ja jej odpowiedziałam wtedy, że to niemożliwe bo jest udowodnione, że to tylko zbieg okoliczności. Tak, powiedziałam to matce autystycznego dziecka po szczepieniu. Bardzo mi wstyd dziś. Ta mama nie ma mi tego za złe, ponieważ często to słyszy.

Nie zapominajmy o dzieciach poszkodowanych przez szczepionki

Jeśli dziecko się rodzi i dostaje w pierwszej dobie serię szczepień, to czy ktoś na prawdę może udowodnić, czy ono się takie urodziło, jak wmawia się rodzicom, czy jednak do takiego stanu doprowadziła szczepionka? Szczególnie, wiedząc że BCG może spowodować nawet zgon, a więc każdy stan pośredni, między zdrowiem a śmiercią również.